Kravaty

Návody na vázání kravaty

POZOR - Nová verze návodů na vázání kravaty zde!

Vázání kravaty - návody jak uvázat kravatu

Obrázkové návody obsahují krok po kroku vysvětlený postup pro každý kravatový uzel, pokud si přesto s vázáním kravaty nevíte rady, zkuste některý z video návodů.

Návod - Windsorský uzel

Windsorský uzel je široký trojúhelníkový uzel, který vyzařuje sebevědomí. Tento styl vázání kravaty sluší každému, obvzláště ale vynikne na lidech s dlouhým krkem. Kvůli širokosti Windsdorského uzlu se výsledná kravata mírně zkrátí. Doporučujeme vázat kravatu tímto uzlem na různé prezentace, pracovní pohovory apod.

Návod - Poloviční Windsorský uzel (Manhattan)

Poloviční Windsorský uzel (uzel Manhattan) je skromnější variantou Windsorského uzlu. Nejlépe vypadá s širšími kravatami z lehkých materiálů. Jedná se o symetrický trojúhelníkový uzel, který se hodí ke kterékoliv košili.

Návod - Four in Hand uzel (Long)

Four in Hand (uzel Long) je úzký uzel, který se vyznačuje svou lehkou nesymetryčností.  Přestože tento uzel může nosit každý, obvzláště sluší mužům s kratším krkem. Jelikož je uzel úzký, výsledná délka kravaty je mírně větší. Nejlépe se hodí ke klasickým pánským košilím s knoflíčky. Jeho použití je vhodné především u širokých kravat z těžších látek.

Návod - Prattský uzel (Shelby)

Pratský uzel (Shelby) je širší uzel, nicméně ne tak široký jako Windsorský uzel. Nejlépe vypadá s širšími kravatami z lehkých materiálů. Hodí se k jakékoliv košili.

Návod - Vázání motýlka - Motýlek

Motýlek je vhodný především na formální příležitosti či pro dosažení velmi elegantního vzhledu. Obvykle se motýlek nosí na svatby či jiné důležité události, případně do tanečních. Nejlépe vypadá ve spojení se smokingem.

Proč nakupovat na NejKravaty.cz

  • Nejlevnější poštovné (40 Kč / 75 Kč za dobírku)
  • Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč
  • Všechny kravaty bez výjimky máme skladem
  • Rychlé vyřízení každé objednávky
  • Profesionální fotografie každé kravaty z několika pohledů
POZOR - Nová verze návodů na vázání kravaty zde!
 

© 2010 NejKravaty.cz - Všechna práva vyhrazena
Výhody pro sídlo firmy vám nepřipadají dost významné a nepotřebujete poskytnutí sídla?